Przejdź do treści
10°CPowietrze: bardzo dobre środa, 14 października 2026 · imieniny: Bernarda, Fortunaty wschód 06:46 · zachód 17:37
reklama
Sprawy w Sejmie

Pkt. 25 Sprawozdanie Komisji o przedstawionym przez Prezydium Sejmu projekcie uchwały w sprawie ustanowienia roku 2027 Rokiem Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. w 30. rocznicę jej uchwalenia (druki nr 2556 i 2758)

18.09.2026 11:48, 65. posiedzenie Sejmu, dzień 4, głosowanie nr 133

Wynik głosowania

Przyjęte głosowanie nad całością projektu

Za głosowało 373 posłów. Wymagana zwykła większość głosów - więcej głosów za niż przeciw.

Za
373 85,2%
Przeciw
30 6,8%
Wstrzymało się
35 8,0%
Nie głosowało
22

Procenty liczone od 438 głosów za, przeciw i wstrzymujących się.

Jak głosowali posłowie związani z miastem Chełm

Za 7

Przeciw 3

Wstrzymali się 1

Nie głosowali 2

Posłowie związani z miastem Chełm

O czym było głosowanie

Przedstawiony przez Prezydium Sejmu projekt uchwały w sprawie ustanowienia roku 2027 Rokiem Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. w 30. rocznicę jej uchwalenia

projekt Prezydium Sejmu, stan: uchwalony, druki nr 2556, 2758

Sprawozdawca: Urszula Augustyn

Jak głosowały kluby i koła

Głosy według klubów i kół poselskich w chwili głosowania
Klub lub kołoRozkład głosówPosłówZaPrzeciwWstrzymało sięNieobecni
KO156150006
PiS146136127
Rozwój Plus4106332
PSL-Trzecia Droga3231001
Lewica2120001
Konfederacja1601600
Centrum1514001
Polska 20501512003
niezrzeszeni76100
Demokracja Bezpośrednia40301
Razem44000
Konfederacja Korony Polskiej30300

Szczegóły głosowania

Rodzaj
głosowanie elektroniczne
Wymagana większość
zwykła większość głosów

Wyniki imienne w PDF (Sejm RP) (otwiera się w nowej karcie)

Skąd są te dane?

Źródło: System Informacyjny Sejmu, stan danych: 14.10.2026 12:35; głosowanie pobrane: 18.09.2026 12:10