Przejdź do treści
4°CPowietrze: bardzo dobre środa, 14 października 2026 · imieniny: Bernarda, Fortunaty wschód 06:46 · zachód 17:37
reklama
Sprawy w Sejmie

Pkt. 15 Sprawozdanie Komisji o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy - Prawo farmaceutyczne (druki nr 3002, 3020 i 3020-A)

18.09.2026 11:30, 65. posiedzenie Sejmu, dzień 4, głosowanie nr 106

Wynik głosowania

Nieprzyjęte poprawka 10

Za głosowało 83 posłów. Wymagana zwykła większość głosów - więcej głosów za niż przeciw.

Za
83 19,6%
Przeciw
227 53,7%
Wstrzymało się
113 26,7%
Nie głosowało
37

Procenty liczone od 423 głosów za, przeciw i wstrzymujących się.

Jak głosowali posłowie związani z miastem Chełm

Za 2

Przeciw 5

Wstrzymali się 3

Nie głosowali 3

Posłowie związani z miastem Chełm

O czym było głosowanie

Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy - Prawo farmaceutyczne

projekt rządowy, stan: uchwalony, druki nr 3002, 3020, 3020-A

projekt dotyczy uchylenia obowiązującego od 2012 r. całkowitego zakazu reklamy aptek i punktów aptecznych; umożliwienia reklamowania usług świadczonych przez farmaceutów, takich jak: opieka farmaceutyczna, szczepienia, przeglądy lekowe czy podstawowe badania diagnostyczne; podwyższenia wysokości...

Sprawozdawca: Krzysztof Bojarski

Debata w tej sprawie tego dnia

  • Krzysztof BojarskiKOPanie Marszałku! Wysoka Izbo! Przedstawię dodatkowe sprawozdanie Komisji Zdrowia o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy - Prawo farmaceutyczne, druk nr...

Jak głosowały kluby i koła

Głosy według klubów i kół poselskich w chwili głosowania
Klub lub kołoRozkład głosówPosłówZaPrzeciwWstrzymało sięNieobecni
KO156114609
PiS14623010914
Rozwój Plus4137013
PSL-Trzecia Droga3202903
Lewica2101902
Konfederacja1601501
Centrum1513200
Polska 20501501104
niezrzeszeni75110
Demokracja Bezpośrednia40121
Razem44000
Konfederacja Korony Polskiej30300

Szczegóły głosowania

Rodzaj
głosowanie elektroniczne
Wymagana większość
zwykła większość głosów

Wyniki imienne w PDF (Sejm RP) (otwiera się w nowej karcie)

Skąd są te dane?

Źródło: System Informacyjny Sejmu, stan danych: 14.10.2026 09:05; głosowanie pobrane: 18.09.2026 11:44