Przejdź do treści
10°CPowietrze: bardzo dobre środa, 14 października 2026 · imieniny: Bernarda, Fortunaty wschód 06:46 · zachód 17:37
reklama
Sprawy w Sejmie

Pkt. 44 Sprawozdanie Komisji o przedstawionym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, rządowym oraz poselskim projektach ustaw o asystencji osobistej osób z niepełnosprawnościami (druki nr 316, 1929, 1933, 2792 i 2792-A) - trzecie czytanie

18.09.2026 10:29, 65. posiedzenie Sejmu, dzień 4, głosowanie nr 29

Wynik głosowania

Nieprzyjęte poprawki nr 3, 41 i 45

Za głosowało 188 posłów. Wymagana zwykła większość głosów - więcej głosów za niż przeciw.

Za
188 43,0%
Przeciw
230 52,6%
Wstrzymało się
19 4,3%
Nie głosowało
23

Procenty liczone od 437 głosów za, przeciw i wstrzymujących się.

Jak głosowali posłowie związani z miastem Chełm

Za 4

Przeciw 4

Wstrzymali się 3

Nie głosowali 2

Posłowie związani z miastem Chełm

O czym było głosowanie

Przedstawiony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej projekt ustawy o asystencji osobistej osób z niepełnosprawnościami

projekt prezydencki, stan: uchwalony, druki nr 316, 2792, 2792-A

projekt dotyczy systemowego uregulowania korzystania przez osoby z niepełnosprawnościami z usługi asystencji osobistej i stworzenia w ten sposób trwałych warunków dla osób z niepełnosprawnościami do realizacji możliwie pełnego samodzielnego życia

Sprawozdawca: Maja Ewa Nowak

Rządowy projekt ustawy o asystencji osobistej osób z niepełnosprawnościami

projekt rządowy, stan: uchwalony, druki nr 1929

projekt dotyczy systemowego uregulowania usługi asystencji osobistej jako obligatoryjnego i powszechnie dostępnego, w wybranej przez osobę z niepełnosprawnością formie, instrumentu wsparcia w codziennym funkcjonowaniu m.in. przemieszczaniu się, prowadzeniu domu, załatwianiu spraw urzędowych, a także...

Sprawozdawca: Maja Ewa Nowak

Poselski projekt ustawy o asystencji osobistej osób z niepełnosprawnościami

projekt poselski, stan: uchwalony, druki nr 1933

projekt dotyczy systemowego uregulowania dostępu do formy wsparcia, jaką jest asystencja osobista

Sprawozdawca: Maja Ewa Nowak

Debata w tej sprawie tego dnia

  • Maja Ewa NowakPolska 2050Szanowny Panie Marszałku! Wysoka Izbo! W imieniu Komisji Polityki Społecznej i Rodziny przedstawiam dodatkowe sprawozdanie dotyczące projektów ustaw o...

Jak głosowały kluby i koła

Głosy według klubów i kół poselskich w chwili głosowania
Klub lub kołoRozkład głosówPosłówZaPrzeciwWstrzymało sięNieobecni
KO156014808
PiS146141005
Rozwój Plus4139011
PSL-Trzecia Droga3202903
Lewica2111901
Konfederacja1604120
Centrum1501500
Polska 20501501203
niezrzeszeni73310
Demokracja Bezpośrednia40022
Razem44000
Konfederacja Korony Polskiej30030

Szczegóły głosowania

Rodzaj
głosowanie elektroniczne
Wymagana większość
zwykła większość głosów

Wyniki imienne w PDF (Sejm RP) (otwiera się w nowej karcie)

Skąd są te dane?

Źródło: System Informacyjny Sejmu, stan danych: 14.10.2026 12:35; głosowanie pobrane: 18.09.2026 10:51