Przejdź do treści
9°CPowietrze: bardzo dobre środa, 14 października 2026 · imieniny: Bernarda, Fortunaty wschód 06:46 · zachód 17:37
reklama
Sprawy w Sejmie

Pkt. 10 Sprawozdanie Komisji o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym oraz ustawy o prawach konsumenta (druki nr 2799, 3043 i 3043-A)

04.09.2026 11:52, 64. posiedzenie Sejmu, dzień 3, głosowanie nr 35

Wynik głosowania

Nieprzyjęte poprawka 1

Za głosowało 203 posłów. Wymagana zwykła większość głosów - więcej głosów za niż przeciw.

Za
203 46,2%
Przeciw
236 53,8%
Wstrzymało się
0 0,0%
Nie głosowało
21

Procenty liczone od 439 głosów za, przeciw i wstrzymujących się.

Jak głosowali posłowie związani z miastem Chełm

Za 7

Przeciw 5

Nie głosowali 1

Posłowie związani z miastem Chełm

O czym było głosowanie

Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym oraz ustawy o prawach konsumenta

projekt rządowy, stan: uchwalony, druki nr 2799, 3043, 3043-A

projekt dotyczy dostosowania polskich przepisów do prawa Unii Europejskiej, których celem jest wspieranie konsumentów w podejmowaniu bardziej świadomych decyzji zakupowych. Wprowadzone zmiany ułatwią rozpoznawanie rzetelnych informacji o produktach oraz ograniczą możliwość stosowania przez...

Sprawozdawca: Łukasz Horbatowski

Debata w tej sprawie tego dnia

  • Łukasz HorbatowskiKOBardzo dziękuję. Szanowny Panie Marszałku! Panie Premierze! Wysoka Izbo! Połączone Komisje: Gospodarki i Rozwoju oraz Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i...

Jak głosowały kluby i koła

Głosy według klubów i kół poselskich w chwili głosowania
Klub lub kołoRozkład głosówPosłówZaPrzeciwWstrzymało sięNieobecni
KO156215301
PiS146139007
Rozwój Plus4138003
PSL-Trzecia Droga3203002
Lewica2112000
Konfederacja1615001
Centrum1511301
Polska 20501501401
niezrzeszeni72302
Demokracja Bezpośrednia43001
Razem40301
Konfederacja Korony Polskiej32001

Szczegóły głosowania

Rodzaj
głosowanie elektroniczne
Wymagana większość
zwykła większość głosów

Wyniki imienne w PDF (Sejm RP) (otwiera się w nowej karcie)

Skąd są te dane?

Źródło: System Informacyjny Sejmu, stan danych: 14.10.2026 22:05; głosowanie pobrane: 14.09.2026 15:19