Przejdź do treści
8°CPowietrze: dobre czwartek, 15 października 2026 · imieniny: Teresy, Jadwigi wschód 06:47 · zachód 17:35
reklama
Sprawy w Sejmie

Pkt. 2 Sprawozdanie Komisji o senackim projekcie ustawy o zmianie ustawy - Kodeks wyborczy oraz ustawy o referendum lokalnym (druki nr 2670, 2850 i 2850-A)

04.09.2026 11:44, 64. posiedzenie Sejmu, dzień 3, głosowanie nr 27

Wynik głosowania

Przyjęte poprawki nr 6 i 11

Za głosowało 241 posłów. Wymagana zwykła większość głosów - więcej głosów za niż przeciw.

Za
241 55,0%
Przeciw
166 37,9%
Wstrzymało się
31 7,1%
Nie głosowało
22

Procenty liczone od 438 głosów za, przeciw i wstrzymujących się.

Jak głosowali posłowie związani z miastem Chełm

Za 5

Przeciw 4

Wstrzymali się 3

Nie głosowali 1

Posłowie związani z miastem Chełm

O czym było głosowanie

Senacki projekt ustawy o zmianie ustawy - Kodeks wyborczy oraz ustawy o referendum lokalnym

projekt senacki, stan: uchwalony, druki nr 2670, 2850, 2850-A

projekt dotyczy wprowadzenia zmian w zasadach przeprowadzania głosowania i ustalania wyników wyborów, doprecyzowania kompetencji organów wyborczych oraz modyfikacji przepisów dotyczących organizacji i przebiegu referendów lokalnych

Sprawozdawca: Elżbieta Anna Polak

Debata w tej sprawie tego dnia

  • Elżbieta Anna PolakKOSzanowny Panie Marszałku! Panie Premierze! Wysoka Izbo! Komisja Nadzwyczajna do spraw zmian w kodyfikacjach na posiedzeniu w dniu 2 września rozpatrzyła wniosek...

Jak głosowały kluby i koła

Głosy według klubów i kół poselskich w chwili głosowania
Klub lub kołoRozkład głosówPosłówZaPrzeciwWstrzymało sięNieobecni
KO156155001
PiS146013808
Rozwój Plus4102894
PSL-Trzecia Droga3231001
Lewica2121000
Konfederacja1600151
Centrum1514001
Polska 20501514001
niezrzeszeni73022
Demokracja Bezpośrednia40031
Razem43001
Konfederacja Korony Polskiej30021

Szczegóły głosowania

Rodzaj
głosowanie elektroniczne
Wymagana większość
zwykła większość głosów

Wyniki imienne w PDF (Sejm RP) (otwiera się w nowej karcie)

Skąd są te dane?

Źródło: System Informacyjny Sejmu, stan danych: 15.10.2026 03:35; głosowanie pobrane: 14.09.2026 15:18