26 lipiec 2022

Ostatni weekend lipca mieszkańcy Chełma mogą spędzić nad Zalewem Maczuły w Horodysku

W weekend 30 - 31 lipca organizatorzy zapewniają atrakcje naukowe, wydarzenia sportowe i muzyczne, a wszystko to w plenerze nad Zalewem.
REKLAMA
Będzie to niepowtarzalna okazja, by nieodpłatnie uczestniczyć w eksperymentach przygotowanych przez naukowców z Centrum Nauki Kopernik z Warszawy. Przy plaży stanie namiot, pod którym zaprezentowana zostanie interaktywna wystawa pn. Eksperymentuj! Wystawa ta, którą przywiezie na swoim pokładzie Naukobus, udowadnia, że nauka zachwyca, budzi ciekawość, bawi i wciąga.
Niedziela (31 lipca) będzie obfitowała w wydarzenia sportowe i rozrywkowe.

Wszystko rozpocznie się o  godz. 12 na plaży akcją Bezpieczne Maczuły, która jest adresowana głównie do dzieci i młodzieży.

W programie m.in.: pokaz ratownictwa wodnego, nauka udzielania pomocy przedmedycznej, szkolenie o bezpiecznym zachowaniu nad wodą. Ratownicy strzegący kąpieliska będą mieli różne niespodzianki dla uczestników tego spotkania. Będzie też coś dla najmłodszych, czyli dmuchany plac zabaw.

O godz. 13 natomiast Turniej Siatkówki Plażowej. Zgłoszenia 4-osobowych drużyn przyjmowane są do 28 lipca pod nr. telefonu 82 567 54 94. Zapowiadają się niesamowite emocje.
Samorządowy Ośrodek Kultury w Leśniowicach zaprasza także do udziału w I Wakacyjnym Festiwalu Piosenki.

Ten rozpocznie się o godz. 13 na scenie ustawionej niedaleko plaży. Zainteresowani śpiewającą rywalizacją mogą zgłaszać się telefonicznie: 82 567 63 33 lub mailowo: kultura.lesniowice@gmail.com. Każdy z uczestników będzie mógł zaprezentować dwie piosenki o tematyce wakacyjnej i letniej.

Gośćmi honorowymi i jurorkami będą wokalistki: Halina Mysakowska i Magda Greber-Czyżewska.
Na zakończenie konkursu zapowiada się koncert gwiazdy disco-polo Modela MT i Modelinki, artystów znanych m.in. z Wakacyjnej Trasy Dwójki, a pochodzących z Chełma. Po koncercie przewidziana jest też dyskoteka.

Patronat honorowy sprawuje Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarki, a partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie „Lubelskie Smakuj Życie”.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Chełm
21.1°C
wschód słońca: 05:08
zachód słońca: 19:54
Koronawirus
lubelskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Chełmie

kiedy
2022-08-12 19:00
miejsce
Amfiteatr, Chełm, Kumowa Dolina,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-09 19:00
miejsce
Chełmski Dom Kultury, Chełm, Plac...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-12 19:00
miejsce
Chełmski Dom Kultury, Chełm, Plac...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-20 19:00
miejsce
Chełmski Dom Kultury, Chełm, Plac...
wstęp biletowany