26 październik 2020

ZAMIENIŁ KODY KRESKOWE, BY MNIEJ ZAPŁACIĆ. ODPOWIE ZA OSZUSTWO

Policjanci zatrzymali 31-latka z gminy Chełm, który został ujęty na próbie oszustwa w sklepie z materiałami budowlanymi. Mężczyzna chcąc zapłacić mniej za produkt zamienił kody kreskowe. Nie wiedział jednak, że jest obserwowany przez pracowników ochrony, którzy uniemożliwili mu ten zakup. Oszustwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8.
REKLAMA

W miniony weekend dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o próbie oszustwa, do której doszło w sklepie z materiałami budowlanymi w Chełmie. Skierowani na interwencję policjanci zatrzymali na miejscu 31-letniego mieszkańca gminy Chełm.

Jak się okazało, mężczyzna zamienił kody kreskowe na opakowaniu ze spoiwem lutowniczym i udał się z nim do kasy. W ten sposób zapłaciłby mniej o 69 złotych. Nie wiedział jednak, że jest obserwowany przez pracowników ochrony, którzy przerwali transakcję i uniemożliwili mu opuszczenie sklepu.

Mężczyzna został zatrzymany i jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty usiłowania oszustwa. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 8.

komisarz Ewa Czyż

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
lubelskie
44881
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Chełmie

kiedy
2021-03-13 19:00
miejsce
Chełmski Dom Kultury, Chełm, Plac...
wstęp biletowany
kiedy
2021-05-21 19:00
miejsce
Chełmski Dom Kultury, Chełm, Plac...
wstęp biletowany