1 październik 2020

UCIEKAŁ PRZED POLICJANTAMI. W AUCIE PRZEWOZIŁ 13000 PACZEK BEZAKCYZOWYCH PAPIEROSÓW

fot. KMP Chełm
Policjanci z chełmskiej drogówki podjęli pościg za kierowcą samochodu marki Audi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Po zatrzymaniu pojazdu okazało się, że mężczyzna przewoził 13 tysięcy paczek papierosów pochodzących z przemytu. Funkcjonariusze zatrzymali siedzącego za kierownicą 25-latka z Chełma. Dzisiaj z jego udziałem będą wykonywane dalsze czynności procesowe.
REKLAMA

Wczoraj wieczorem patrol ruch drogowego w miejscowości Leśniczówka chciał zatrzymać do kontroli drogowej samochód marki Audi. Gdy jednak pojazd nie zatrzymał się, funkcjonariusze podjęli za nim pościg. Kierujący uciekał przez kilkanaście kilometrów popełniając wykroczenia drogowe. W pewnej chwili zatrzymał się, gdyż powstałe w pojeździe uszkodzenia uniemożliwiły mu dalszą ucieczkę. Policjanci zatrzymali siedzącego za kierownicą 25-letniego mieszkańca Chełma.

Powód ucieczki wyszedł na jaw, gdy w samochodzie znaleźli i zabezpieczyli papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy w ilości 13 tysięcy paczek. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano na kwotę ponad 180 tysięcy złotych. Dzisiaj z jego udziałem będą wykonywane dalsze czynności procesowe.

Przewożenie papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3. Z kolei niezatrzymanie się do kontroli drogowej karą pozbawienia wolności do lat 5.

komisarz Ewa Czyż

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
lubelskie
11989
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Chełmie

kiedy
2021-03-13 19:00
miejsce
Chełmski Dom Kultury, Chełm, Plac...
wstęp biletowany
kiedy
2021-05-21 19:00
miejsce
Chełmski Dom Kultury, Chełm, Plac...
wstęp biletowany