2 listopad 2020

POZOSTAŁOŚCI Z CZASÓW WOJNY ZNALEZIONE W LESIE

fot. KMP Chełm
Wczoraj w kompleksie leśnym w gminie Rejowiec Fabryczny znalezione zostały niewybuchy. O fakcie tym dyżurnego komendy powiadomił przebywający tam mężczyzna. Policjanci zabezpieczali niebezpieczne znalezisko do czasu przyjazdu patrolu saperskiego. Apelujemy o ostrożność w przypadku tego typu sytuacji.
REKLAMA

Wczoraj przebywający w lesie w miejscowości Wólka Kańska mężczyzna natknął się na niewybuchy. O fakcie tym poinformował dyżurnego chełmskiej komendy. Skierowani na miejsce policjanci pilnowali tego miejsca do czasu przyjazdu patrolu saperskiego. Jak się okazało były to pochodzące z czasów II Wojny Światowej trzy pociski artyleryjskie. Saperzy zabezpieczyli znalezione militaria i zabrali do neutralizacji.

Funkcjonariusze apelują o ostrożność w takich sytuacjach. Należy pamiętać, aby pod żadnym pozorem nie podnosić niewybuchów, nie odkopywać, nie przemieszczać, czy też manipulować przy nich. O ich znalezieniu należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę Policji, a miejsce to w miarę możliwości zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych.

komisarz Ewa Czyż

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
lubelskie
44881
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Chełmie

kiedy
2021-03-13 19:00
miejsce
Chełmski Dom Kultury, Chełm, Plac...
wstęp biletowany
kiedy
2021-05-21 19:00
miejsce
Chełmski Dom Kultury, Chełm, Plac...
wstęp biletowany