29 lipiec 2022

Nietrzeźwy i bez uprawnień uciekał przed policjantami

fot. KMP Chełm
Policjanci z posterunku w Sawinie podjęli pościg za 52-letnim kierowcą samochodu marki Audi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. W pewnym momencie na drodze leśnej samochód zatrzymał się i kierujący próbował uciekać pieszo. Już po chwili był jednak w rękach funkcjonariuszy. Jak się okazało był nietrzeźwy i nie posiadał uprawnień do kierowania. Gdy wytrzeźwieje będą z nim wykonywane dalsze czynności procesowe.
REKLAMA

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem na terenie gminy Wierzbica. Policjanci z posterunku w Sawinie chcieli zatrzymać do kontroli drogowej samochód marki Audi. Funkcjonariusze przypuszczali, że za kierownicą siedzi mężczyzna, który nie posiada uprawnień do kierowania. Gdy jednak pojazd nie zatrzymał się, podjęli za nim pościg.

Kierujący uciekał przez kilka kilometrów. W pewnej chwili wjechał na leśną drogę i nie mogąc kontynuować dalszej jazdy próbował uciekać pieszo. Jednak już po chwili był w rękach mundurowych.

Jak się okazało za kierownicą faktycznie siedział typowany przez nich 52-letni mieszkaniec gminy Wierzbica nie posiadający uprawnień do kierowania. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie 1,6 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany. Gdy wytrzeźwieje będą z jego udziałem wykonywane dalsze czynności procesowe.

Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2. Z kolei za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

komisarz Ewa Czyż

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Chełm
21.1°C
wschód słońca: 05:08
zachód słońca: 19:54
Koronawirus
lubelskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Chełmie

kiedy
2022-08-12 19:00
miejsce
Amfiteatr, Chełm, Kumowa Dolina,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-09 19:00
miejsce
Chełmski Dom Kultury, Chełm, Plac...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-12 19:00
miejsce
Chełmski Dom Kultury, Chełm, Plac...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-20 19:00
miejsce
Chełmski Dom Kultury, Chełm, Plac...
wstęp biletowany