28 grudzień 2021

Myśląc, że pomaga znajomej stracił pieniądze

Mieszkaniec Chełma padł ofiarą oszustwa internetowego, gdy osoba podszywająca się pod jego znajomą poprosiła o opłacenie transakcji. W tym celu wygenerował kod BLIK do płatności internetowej na kwotę 1000 złotych, który przekazał. Jak się później okazało, ktoś włamała się na konto kobiety i przysłał fałszywą wiadomość. Apelujemy o większą ostrożność i weryfikację informacji otrzymywanych drogą elektroniczną.
REKLAMA

Wczoraj dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o oszustwie internetowym metodą na BLIKa. O fakcie tym poinformował 60-letni chełmianin, który stracił pieniądze. Z jego relacji wynikało, że na komunikatorze internetowym otrzymał od znajomej wiadomość z prośbą o opłacenie transakcji. Będąc przekonanym, że faktycznie pomaga właśnie tej osobie wygenerował na swoim koncie bankowym kod i przekazał go. Gdy po jakimś czasie zadzwonił do tej kobiety okazało się, że nie to nie ona prosiła o finansowe wsparcie. Ktoś przejął jej konto i podszywając się pod nią przysłał fałszywą wiadomość.

Apelujemy o ostrożność w przypadku otrzymania tego typu wiadomości. Zanim zdecydujemy się na przekazanie pieniędzy skontaktujmy się wcześniej z tą osoba, aby sprawdzić czy faktycznie potrzebuje takiej pomocy.

komisarz Ewa Czyż

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
lubelskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Chełmie

kiedy
2022-03-25 20:00
miejsce
Chełmski Dom Kultury, Chełm, Plac...
wstęp biletowany
kiedy
2022-04-01 19:00
miejsce
Chełmski Dom Kultury, Chełm, Plac...
wstęp biletowany