7 styczeń 2022

2,5 tys. zł mandatu dla pijanego rowerzysty, który jechał do baru na piwo

Mandat w wysokości 2,5 tys. zł dostał 58-letni mężczyzna, który jechał rowerem pod wpływem alkoholu w miejscowości Komarówka Podlaska (woj. lubelskie). Cyklista miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Jak tłumaczył, to niemożliwe, bo "jechał dopiero do baru na piwo".
REKLAMA

Do zdarzenia doszło w czwartek na jednej z ulic Komarówki Podlaskiej – poinformował oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim asp. Piotr Mucha.

"Chwiejny styl jazdy cyklisty wskazywał, iż może być pod działaniem alkoholu. Funkcjonariusze postanowili to sprawdzić i zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej" – zaznaczył aspirant.

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 58-latek ma blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. "Mężczyzna tłumaczył mundurowym, że to niemożliwe, bo przecież jedzie dopiero do baru na piwo" – dodał oficer prasowy.

Podkreślił, że zgodnie z nowo obowiązującymi przepisami, pijany cyklista został ukarany mandatem karnym w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

"Zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie z dniem 1 stycznia 2022 roku, wprowadziły surowsze kary m.in. za wykroczenia polegające na kierowaniu rowerem po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila) oraz będąc w stanie nietrzeźwości – powyżej 0,5 promila. W pierwszym przypadku cyklista zapłaci 1000 złotych mandatu, w drugim – 2500 złotych" – przypomniał asp. Piotr Mucha. (PAP)

autorka: Gabriela Bogaczyk

gab/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Chełm
21.1°C
wschód słońca: 05:08
zachód słońca: 19:54
Koronawirus
lubelskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Chełmie

kiedy
2022-08-12 19:00
miejsce
Amfiteatr, Chełm, Kumowa Dolina,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-09 19:00
miejsce
Chełmski Dom Kultury, Chełm, Plac...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-12 19:00
miejsce
Chełmski Dom Kultury, Chełm, Plac...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-20 19:00
miejsce
Chełmski Dom Kultury, Chełm, Plac...
wstęp biletowany