18 listopad 2020

Zakaz sprzedaży aut z silnikiem spalinowym w Wielkiej Brytanii od 2030 r.

Rząd Wielkiej Brytanii oficjalnie potwierdził wprowadzenie zakazu sprzedaży nowych samochodów z silnikami spalinowymi już od 2030 roku. Jest to element 10-punkotwego planu „zielona rewolucja przemysłowa”.
REKLAMA
Celem planu „zielona rewolucja przemysłowa” jest osiągnięcie zerowej emisji CO2 w całej Wielkiej Brytanii do 2050 roku. Na inwestycje związane ze wdrożeniem programu brytyjski rząd przeznaczy 12 milionów funtów.

Program zakłada całkowity zakaz sprzedaży nowych aut z silnikami spalinowymi – benzynowymi oraz diesla, zaś od 2035 zakaz obejmie również samochody hybrydowe. 

- Choć ten rok obrał zupełnie inny kurs niż się spodziewaliśmy, Wielka Brytania spogląda w przyszłość i korzysta z okazji, by budować bardziej ekologicznie. Uzdrowienie naszej planety i naszych gospodarek mogą i muszą iść w parze. Oczekując na przyszłoroczne spotkanie na szczycie klimatycznym COP26, przedstawiam ambitny plan zielonej rewolucji przemysłowej, która zmieni sposób, w jaki żyjemy w Wielkiej Brytanii. Jest to wspólne globalne wyzwanie - każdy kraj na świecie musi podjąć działania w celu zabezpieczenia przyszłości planety dla naszych dzieci, wnuków i przyszłych pokoleń

- oświadczył premier Boris Johnson.


Źródło:
TVN24
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
lubelskie
44881
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Chełmie

kiedy
2021-03-13 19:00
miejsce
Chełmski Dom Kultury, Chełm, Plac...
wstęp biletowany
kiedy
2021-05-21 19:00
miejsce
Chełmski Dom Kultury, Chełm, Plac...
wstęp biletowany